O NAS  GALERIE  KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ w KRZYCKU WIELKIM

 
Menu
Forum dyskusyjne
O Naszej Szkole:   zobacz mini-galerię zdjęć naszej szkoły

Wchodząc do naszej szkoły zobaczysz zadbany, kolorowy budynek otoczony zielenią i pięknie przystrzyżonymi żywopłotami - niewątpliwa zasługa osób, które dbają o porządek i estetykę całkiem sporego obiektu i otoczenia.

Dyrektorem Zespołu Szkół w Krzycku Wielkim od roku 1994 jest mgr Józef Sajbura, a w jego pracy dydaktyczo-wychowawczej wspomaga Go Grono Pedagogiczne składające się z 18 nauczycieli. Nieocenioną pomocą w tej pracy są również Rodzice, a szczególnie Rada Rodziców z niezwykle zaangażowaną przewodniczącą p. Marleną Andrzejewską.

 Obiekty naszej szkoły znajdują się blisko centrum miejscowości. Budynek szkolny to tzw. 1000-latka, ale wielokrotnie modernizowany i rozbudowywany, zyskał ładną i funkcjonalną formę. Dysponujemy 15 izbami lekcyjnymi (w tym 2 pracownie komputerowe, pracownia fizyko-chemiczna, wspaniale wyposażona pracownia-kuchnia z nowoczesnymi  kuchenkami indukcyjnymi i całym zapleczem do przygotowywania posiłków, dużą salą dla uczniów 5-cio letnich), oraz salą gimnastyczną. W budynku szkoły znajduje się również prężnie działająca biblioteka.

Przy szkole znajduje się boisko asfaltowe do gry w piłkę ręczną. Wielką radością jest dla nas piękny kompleks sportowy "Orlik" położony tuz obok szkoły. Wokół jest dużo zieleni, uroku dodają liczne drzewa i krzewy ozdobne. Ze szkoły niedaleko jest do lasu i nad jezioro.

Z roku na rok nasza szkoła staje się coraz ładniejsza i lepiej wyposażona.

Obecnie we wszystkich klasach uczniowie siedzą w nowych, estetycznych ławkach. W wielu klasach zainstalowane zostały tablice interaktywne wraz z projektorami i komputerami. Codziennie każdy uczeń może po zajęciach lekcyjnych uczestniczyć w wielu kółkach przedmiotowych. Uczniowie klasy 4 regularnie jeżdżą na basen i uczą się pływać.

Prężnie działa chór szkolny i klub turystyczny.

Nasi uczniowie z nauczycielami z zaangażowaniem organizują i prowadzą szeroką działalność ekologiczną (Dzień Ziemi, Dzień Wody, Sprzątanie Świata, Segregujemy śmieci, zbiórka surowców wtórnych, zbiórka zużytych baterii itp.)

Co roku prowadzone są szkolenia na kartę rowerową i motorowerową.

Nasza szkoła organizuje też bardzo wiele imprez sportowych, zarówno na szczeblu szkolnym jak i gminnym. Uczniowie naszej szkoły zdobywali i zdobywają czołowe miejsca w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych (piłka ręczna, siatkówka, tenis stołowy, biegi przełajowe, zabawy sportowe klas 1-3 itd.)

Każdego roku też nasi uczniowie startują z powodzeniem w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Szczególną satysfakcją jest dla nauczycieli fakt, że od wielu lat uczniowie klas 6 uzyskują bardzo wysokie noty w sprawdzianie klas szóstych, a uczniowie trzecich klas gimnazjum corocznie utrzymują się w ścisłej wojewódzkiej czołówce pod względem wyników uzyskanych podczas egzaminów gimnazjalnych.

W naszej szkole panuje życzliwa atmosfera. Prawie wszyscy znają się z imienia, nie ma u nas anonimowości. Cieszymy się, że bardzo sporadycznie zdarzają się akty wandalizmu, czy nagannego zachowania uczniów.

 

Obecnie:

Zakończono prace przy wszystkich budynkach szkolnych związane z projektem "Termomodernizacja obiektów szkolnych w Krzycku Wielkim i we Włoszakowicach" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013. Całkowita wartość inwestycji to kwota:
1 877 290,93 zł
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 1 594 847,28 zł.
W ramach tych prac m.in. ocieplone zostały wszystkie obiekty, wymieniona została częściowo instalacja CO, wymieniono okna i drzwi.

Cała szkoła jest estetycznie pomalowana.

Pięknie prezentuje się nasza sala gimnastyczna. W czasie wakacji zrobiono tam generalny remont pomieszczeń socjalnych. Teraz uczniowie mają do dyspozycji nowe szatnie z nowoczesnymi, pięknymi łazienkami.

Zmienia się też otoczenie szkoły. W czasie wakacji wymurowano nowe, kamienno-ceglane murki z ławeczkami.

 

Copyright by G. Piskorz